Ρωτήστε μαςΠερίοδος
Maria P ρωτήθηκε πριν από 4 εβδομάδες

Γιατρε γεια σας πριν περιπου ενα μηνα λογω επαφης χωρις προφυλαξη πηρα το χαπι ellaone μετα απο 10 ωρες.Η περιοδος μ ηρθε κανονικα στις 23 του μηνα χωρις καθυστερηση και χωρις καποια ιδιαιτερη παρατήρηση.Παρολαυτα μετα το περας τον 6ημερων που διαρκει συνηθως η περιοδος μου μετα απο λιγες μερες αρχισα να εχω σκουρο αιμα καφε και πονους στην κοιλια. Μεχρι και σημερα εχω αιμοραγιες οχι πολυ μεγαλες αλλα χρησιμοποιώ σερβιετα. Χρωμα αιματος ειναι καφε και καποιες φορες κοκκινο.
Δεν μ εχει ξανασυμβει , πρπεει να ανυσηχω?
Επισης περνω αντισυλληπτικα χαπια yasminelle και τα ξεκινησα τον προηγουμενο μηνα την πρωτη μερα περιοδου.
Ειναι παρενεργεις του χαπιου?

1 απαντήσεις
Ηλίας Καρναβάς Επιτελείο απαντήθηκε πριν από 3 εβδομάδες

Μετά τη λήψη του χαπιού της επόμενης ημέρας μπορεί να εμφανιστούν διαταραχές στον κύκλο.  Συνήθως δεν αποτελούν πρόβλημα